Blog

Nadmiar energii z instalacji fotowoltaicznej

Ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii (OZE) zawiera szereg ułatwień dla osób fizycznych tj. Prosumentów Indywidualnych, które chcą produkować energię elektryczną w instalacjach fotowoltaicznych do 50kW.

 

Użytkownik nie musi posiadać pozwoleń, koncesji, ani pozwolenia na budowę aby przyłączyć się do sieci energetycznej swojego operatora. Wystarczy jedynie umowa o świadczeniem usług dystrybucji. Ustawa ta gwarantuje, że zakład energetyczny ma obowiązek odbierać nadwyżki wyprodukowanej energii. 

więcej...

Ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej

Czy naprawdę warto ubezpieczać instalację fotowoltaiczną?

 

Wszystkie panele fotowoltaiczne dopuszczane do sprzedaży na polskim rynku muszą przejść u producenta wyrywkową kontrolę trwałości i odporności na czynniki atmosferyczne - w szczególności na uderzania gradu. Jeśli panele zostały zakupione u renomowanego dostawcy, zwykły grad nie powinien być im straszny,  jednak przyroda i warunki pogodowe potrafią być coraz częściej nieprzewidywalne.

więcej...

O energii odnawialnej słów kilka

Odnawialne źródła energii, to obecnie jedne z najbardziej popularnych gniazd pozyskiwania energii. Wszystkim z pewnością znane jest to, dlaczego energia powstająca właśnie z tych surowców jest określana odnawialną. Z jakich odnawialnych źródeł korzysta się najczęściej i w jak się to odbywa?

więcej...

Fotowoltaika

Fotowoltaika - sprawdź, co jeszcze możesz się o niej dowiedzieć! Zapraszamy do artykułu blogowego.

więcej...

Jesteśmy częścią grupy Quriers