Blog

Z kim rozmawiać o fotowoltaice - certyfikowany instalator OZE

Myśląc o inwestycji na długie lata i uniezależnieniu się od cen prądu warto, aby instalacja fotowoltaiczna, jej moc i elementy były dobrane przez odpowiedniego specjalistę, a nie handlowca, któremu zależy zazwyczaj na masowej sprzedaży. W takim wypadku często zdarza się, że osoba która stara się coś sprzedać nie zna się na tym, a jedynie ma wyuczone scenariusze rozmów. Poza tym dobrze, aby inwestor przed podjęciem decyzji zakupowej traktowany był indywidualnie - jako jedyny, a nie jeden z wielu.

więcej...

Cena instalacji - czy najtańsza oferta jest na pewno najlepsza ?

W ostatnim czasie spotykamy się z coraz większą ilością sygnałów o próbie naciągania klientów na najtańszą ofertę, często kosztem jakości, które wydają się nam nieetyczne. Przede wszystkich przed wyborem wykonawcy należy sobie zadać pytanie, czy instalacja o tej samej mocy np. 10kW a różnej cenie jest na pewno tym samym ? Można to porównać do samochodów o tej samej ilości koni mechanicznych różnych marek np. Fiat, Skoda, czy Mercedes.

więcej...

Jakie są możliwości montażu fotowoltaiki

Możliwości jest oczywiście kilka - na dachu, na ziemi, a nawet na elewacji budynku. W ostatnim czasie pojawiają się informacje o możliwości montażu paneli na balkonie ..

 

I. Najpopularniejszym miejscem ulokowania paneli jest jednak dach. Wybierając to miejsce powinniśmy zwrócić uwagę na:

więcej...

Nadmiar energii z instalacji fotowoltaicznej

Ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii (OZE) zawiera szereg ułatwień dla osób fizycznych tj. Prosumentów Indywidualnych, które chcą produkować energię elektryczną w instalacjach fotowoltaicznych do 50kW.

 

Użytkownik nie musi posiadać pozwoleń, koncesji, ani pozwolenia na budowę aby przyłączyć się do sieci energetycznej swojego operatora. Wystarczy jedynie umowa o świadczeniem usług dystrybucji. Ustawa ta gwarantuje, że zakład energetyczny ma obowiązek odbierać nadwyżki wyprodukowanej energii. 

więcej...

Ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej

Czy naprawdę warto ubezpieczać instalację fotowoltaiczną?

 

Wszystkie panele fotowoltaiczne dopuszczane do sprzedaży na polskim rynku muszą przejść u producenta wyrywkową kontrolę trwałości i odporności na czynniki atmosferyczne - w szczególności na uderzania gradu. Jeśli panele zostały zakupione u renomowanego dostawcy, zwykły grad nie powinien być im straszny,  jednak przyroda i warunki pogodowe potrafią być coraz częściej nieprzewidywalne.

więcej...

O energii odnawialnej słów kilka

Odnawialne źródła energii, to obecnie jedne z najbardziej popularnych gniazd pozyskiwania energii. Wszystkim z pewnością znane jest to, dlaczego energia powstająca właśnie z tych surowców jest określana odnawialną. Z jakich odnawialnych źródeł korzysta się najczęściej i w jak się to odbywa?

więcej...

Fotowoltaika

Fotowoltaika - sprawdź, co jeszcze możesz się o niej dowiedzieć! Zapraszamy do artykułu blogowego.

więcej...

Jesteśmy częścią grupy Quriers