Aktualności

Zbliża się koniec dofinansowania z programu "Mój Prąd"

Obecny II nabór wniosków o dofinansowanie 5000zł do instalacji fotowoltaicznych trwa do 18 grudnia 2020 roku lub do wyczerpania alokacji środków. Oznacza to że czasu na podpisanie umowy z Wykonawcą instalacji, zamontowanie paneli, wymianę licznika i podpisanie umowy dwustronnej z dystrybutorem energii zostało bardzo mało. Sprawdź szczegółowe terminy.

więcej...

Instalacja fotowoltaiczna w leasingu - uniezależnienie od cen prądu

Od kilku lat obserwujemy w Polsce ciągły wzrost cen prądu. Ceny praw do emisji CO2 idą w górę, a węgla w Polsce jest coraz mniej i jego wydobycie jest coraz mniej rentowne.

Jednocześnie spadek kosztów instalacji fotowoltaicznych sprawił, że oszczędności na zakupie energii elektrycznej mogą być wyższe od rat leasingu za panele PV, które przez kolejnych 20 lat mogą dostarczać prąd niemal za darmo.

więcej...

Ulga termomodernizacyjna

Z dniem 1 stycznia 2019 roku weszły w życie przepisy wprowadzające zmiany w ustawie o PIT oraz o zryczałtowanym podatku dochodowym. Zmiany te wprowadziły nowe odliczenie w podatku dochodowym tzw. ulgę termomodernizacyjną, która pozwala na odliczenie do 53 000 złotych w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych – w tym uwzględnia się wydatki związane z zakupem i montażem instalacji fotowoltaicznej.

więcej...

Cena vs. jakość - gwarancja bezpieczeństwa

Wiemy jak bardzo ważna dla Klienta jest cena instalacji , jednak świadomie nie montujemy tanich chińskich zamienników, ani sprowadzanych paneli outletowych z mikropęknięciami, często z krótszą gwarancją importera/sprzedawcy.

 

Stawiamy na jakość, potwierdzoną 5-letnim doświadczeniem. Posiadamy ubezpieczenie działalności na kwotę 500 000 zł.

 

Wszystkie stosowane przez nas produkty mają realną długą gwarancję producenta i wysoką wydajność, a na swoje usługi dajemy dodatkowo rzadko spotykaną 3-letnią rękojmie. 

 

Sprawdź jakich producentów polecamy!

więcej...

Dofinansowanie - Program Mój Prąd

W zeszłe wakacje zniknęły cła na panele z Azji, na początku 2019 roku pojawiła się Ulga Termomodernizacyjna pozwalająca obniżyć koszt inwestycji od 18 do 32% w zależności od progu podatkowego. Żeby tego było mało od kilku dni wiemy o rządowym programie "MójPrąd", który dofinansuje każda instalację fotowoltaiczną kwotą 5000 PLN. 
Tak dobrze jeszcze nie było, a ceny energii będą rosły, więc okres zwrotu inwestycji jeszcze się skróci

Certyfikat Instalatora OZE

W lutym  2016r. zdany egzamin, a teraz na dowód tego otrzymaliśmy certyfikat :-) Przypominamy wszystkim zainteresowanym, że każda firma instalująca fotowoltaikę powinna taki mieć!! 

Google - krok przed innymi

Tak wyglądała w 2015r. główna siedziba internetowego giganta - GooglePlex. Powierzchnia budynków została pokryta ponad 9000 paneli słonecznych. Ta inwestycja pokrywa 1/3 energetycznego zapotrzebowania całego kampusu, a produkowany w ten sposób prąd mógłby zasilić około tysiąca zwykłych domów mieszkalnych.

(foto: googlemaps.com )

Kolejna instalacja

Oto kolejna instalacja sygnowana przez Energia Słońca zrealizowana na terenie prywatnej posesji pod Łodzią. Usytuowanie paneli jest prawie idealne, choć jak widać na zdjęciu późnym wieczorem wdziera się na nie cień pobliskich drzew.

Jesteśmy częścią grupy Quriers