Montaż pomp ciepła

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy zainwestowanie w pompę ciepła i podłączanie jej do istniejącej instalacji będzie dobrym rozwiązaniem, chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości. Takie urządzenia umożliwiają efektywne ogrzanie pomieszczeń w domu, a także wody użytkowej, z zachowaniem dbałości o środowisko. Wynika to z faktu, że wykorzystują one odnawialne źródła energii. Poza tym to rozwiązanie pozwala również zwiększyć oszczędności w domowym budżecie. Nie musisz martwić się o dobranie właściwego sprzętu czy jego montaż, ponieważ nasza firma z Łodzi pomoże Ci wykonać podłączanie pompy ciepła do istniejącej instalacji i nie tylko.

Montaż pompy ciepła – co trzeba wziąć pod uwagę?

Instalacja pompy ciepła powinna być poprzedzona wyborem odpowiedniej lokalizacji urządzenia. Jednostki zewnętrze muszą znaleźć się we właściwej odległości od ściany domu i granicy działki, a wewnętrzne powinny umożliwiać łatwy dostęp do sprzętu podczas serwisu i konserwacji. Wykonując montaż pompy ciepła, trzeba również zwrócić uwagę m.in. na specyfikę konkretnego urządzenia oraz na to, czy podłączanie dotyczy istniejącej instalacji, czy nowej.

Jak wygląda montaż pompy ciepła?

Po etapie lokalizacji pompy ciepła należy połączyć ją z systemem centralnego ogrzewania, a także układem hydraulicznym. Trzeba również podłączyć instalację elektryczną. Bardzo istotne jest także przeprowadzenie próby szczelności, dzięki której będziemy mieć pewność, że montaż został poprawnie wykonany. Ostatnim etapem jest rozmieszczenie czujników temperatury, konfiguracja automatyki urządzenia, a także jego uruchomienie.

Skorzystaj z pomocy specjalistów!

Choć w przypadku większości pomp ciepła możliwe jest wykonanie montażu samodzielnie, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, takiej jak Energia Słońca. To właśnie dzięki temu unikniesz ewentualnych błędów i będziesz mieć pewność, że podłączanie urządzenia do istniejącej lub nowej instalacji przebiegnie w sprawny i efektywny sposób. Jeżeli masz dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu.