Fotowoltaika dla Firmy

Własna energia w firmie

W wysoko rozwiniętych krajach ekologiczne firmy są na porządku dziennym. Choć w Polsce na ekologiczne rozwiązania energetyczne dopiero zaczynami zwracać uwagę, już teraz wiele biurowców powstaje w myśl takich założeń.

 

Jesteś inwestorem i chcesz, by Twój budynek spełniał europejskie standardy? Powinieneś pomyśleć o instalacjach fotowoltaicznych, które przekształcają energię słoneczną w prąd.

Dla zastosowań w małych i średnich firmach standardowo proponujemy instalacje od 2 do 10 kWp w większych zakładach wielkości instalacji mogą znacznie przekraczać 40 kWp.

 

Rozwiązania fotowoltaiczne pozwalają uzyskać nie tylko rangę ekologicznej firmy czy budynku, ale także umożliwiają uzyskanie niezależności energetycznej i obniżenie rachunków za prąd. 

 

Inwestowanie w zielone technologie to duży krok w stronę zrównoważonego rozwoju, który przynosi korzyści nie tylko środowiskowe, ale i ekonomiczne. Wśród nich fotowoltaika dla firm wyróżnia się jako rozwiązanie pozwalające różnorodnym przedsiębiorstwom znacząco zmniejszyć koszty operacyjne. Ta propozycja otwiera również zupełnie nowe możliwości związane ze zwiększeniem niezależności energetycznej, stając się jednocześnie proekologicznym wyborem.

Jakie korzyści może przynieść fotowoltaika dla firm?

Decydując się na rozwiązanie, jakim jest instalacja fotowoltaiczna dla firm, przedsiębiorstwa mogą produkować własną energię elektryczną, co bezpośrednio przekłada się na obniżenie rachunków za prąd. W zależności od wielkości systemu oraz potrzeb możliwe jest pokrycie nawet całkowitego zapotrzebowania na energię. To czyni inwestycję niezwykle opłacalną.

Elastyczność w rozliczeniach energii

Dzięki nowoczesnym modelom, takim jak net-metering i net-billing, fotowoltaika dla przedsiębiorców pozwala na efektywne zarządzanie nadwyżkami wytworzonego prądu. W przypadku większych instalacji dostępne są także umowy PPA, otwierające dodatkowe możliwości dochodowe związane z energią odnawialną.

Co jest głównym trzonem oszczędności?

Wysoki poziom autokonsumpcji, czyli zużycie wytworzonego prądu na bieżące potrzeby firmy przez przedsiębiorców, to jeden z głównych czynników, które wpływają na szybki zwrot z inwestycji instalacji paneli fotowoltaicznych. Szczególnie firmy działające w ciągu dnia mogą w inteligentny sposób maksymalizować korzyści finansowe płynące z tego typu rozwiązania.

Dodatkowe korzyści ekonomiczne

Inwestycja w instalację energii odnawialnej dla przedsiębiorstw pozwala również na korzystanie z ulg podatkowych oraz możliwość pełnego odliczenia VAT, co dodatkowo zwiększa jej atrakcyjność ekonomiczną. Z kolei panele fotowoltaiczne są projektowane z myślą o długiej żywotności i odporności na trudne warunki atmosferyczne, co gwarantuje stabilną produkcję prądu przez wiele lat bez konieczności częstych napraw. Warto jednak pamiętać, że tego typu rozwiązania muszą być jak najlepiej dopasowane do konkretnych potrzeb przedsiębiorców, aby mogły spełniać swoje zadania związane z korzyściami finansowymi czy ekologicznymi.

 

Myśl ekologicznie o swojej firmie!

BESTSELLERY W NASZEJ OFERCIE

W przypadku większej instalacji do 50kWp lub w wariancie z magazynem energii. Warto pamiętać, że obecnie instalacje do 150kWp nie wymagają pozwolenia budowlanego.

Podane ceny obowiązują w promieniu 60km od Łodzi.