Pompy Ciepła

Ekologiczne rozwiązania już od wielu lat cieszą się dużą popularnością. Wśród nich wymienić można pompy ciepła, które oferuje nasza firma z Łodzi – Energia Słońca. Te urządzenia grzewcze (wodne, gruntowe, powietrzne) pobierają energię ze środowiska po to, aby skierować ją do instalacji, która znajduje się wewnątrz budynku. Wiele osób zastanawia się, dlaczego opłaca się je wybrać. Warto więc wiedzieć, że to bardzo funkcjonalne sprzęty. Dzięki nim możliwe jest ogrzanie wody użytkowej oraz pomieszczenia, a nawet jego ochłodzenie. Istnieje także podział na dwa rodzaje tych urządzeń, czyli split i monoblok.

Pierwsze z nich składają się z jednostki zewnętrznej oraz wewnętrznej. W tym przypadku ważne jest wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni w domu, w której znajdzie się urządzenie. Wersja split ma bardziej skomplikowany montaż, dlatego warto wybrać usługi sprawdzonej firmy, takiej jak Energia Słońca. Dodatkowo konieczne są tu kontrole szczelności układu chłodzącego. Drugi rodzaj, czyli pompa ciepła monoblok, ma tylko zewnętrzną jednostkę, więc doskonale sprawdza się w przypadku domów o niewielkiej powierzchni. Poza tym nie wymaga ona kontroli szczelności układu chłodzącego. To jednak nie wszystko, ponieważ wyróżniamy także urządzenia wodne, gruntowe i powietrzne.

Rodzaje pomp ciepła – co warto wiedzieć?

W firmie Energia Słońca przedstawiamy klientom wszystkie rodzaje urządzeń, co pozwala wybrać najlepsze rozwiązanie do ich domu. Poza sprzętem typu split i monoblok warto poznać także podział na pompy wodne, gruntowe oraz powietrzne. Pierwsze z nich wykorzystują do pracy zbiornik lub studnię. Drugie potrzebują ciepła z ziemi, a źródłem działania ostatnich jest powietrze.

Skorzystaj z usług firmy Energia Słońca!

Wciąż zastanawiasz się, dlaczego warto wybrać firmę Energia Słońca? Duże znaczenie dla odpowiedniego działania urządzenia ma profesjonalny montaż, a u nas pracują doświadczeni specjaliści. Poza tym doradzimy Ci również najlepsze rozwiązanie. Znane nam są rodzaje pomp ciepła (wodna, powietrzna, split, monoblok). Jeśli więc masz dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu! Chętnie wyjaśnimy Twoje wątpliwości.

 

W ofercie naszej firmy są pompy ciepła powietrze-woda wyłącznie sprawdzonych producentów :

  • Panasonic

  • LG

  • Samsung

  • Kaisai 

 

Nie warto czekać na kolejne podwyżki ogrzewania - węgla, ekogroszku, gazu, czy drewna. 

Zamontujemy i uruchomimy dla Państwa ekologiczne i jedno z najtańszych źródeł ogrzewania.

Z nami mogą Państwo uniezależnić się od podwyżek. Zużycie energii przez pompę można zbilansować montując fotowoltaikę.