Ponad 50 tysięcy wniosków przez pół miesiąca w programie MÓJ PRĄD 3.0

« wróć
Ponad 50 tysięcy wniosków przez pół miesiąca w programie MÓJ PRĄD 3.0

Nowa edycja programu dofinansowań ruszyła od początku lipca, a do 16.07.2021 zgłoszonych zostało już 53,5 tysiąca wniosków. Budżet przewiduje wsparcie około 178 tysięcy instalacji. Na ile czasu wystarczy pieniędzy ? W tym tempie budżet może wyczerpać się jeszcze w sierpniu, a by móc złożyć wniosek instalacja musi być zamontowana i wymieniony musi być licznik przez zakład energetyczny. Wygląda na to że z dofinansowania skorzystają tylko najszybsi inwestorzy - Zapraszamy do współpracy, bo nie ma na co czekać !

 

Dla obecnie podpisywanych umów realne są 2-3 tygodnie na montaż Twojej instalacji.

 

Z analizy serwisu WysokieNapiecie.pl w okresie od stycznia do końca lipca 2021 roku pojawiło się w Polsce ok. 180 tys. nowych instalacji fotowoltaicznych. Jeśli każda kwalifikowała by się do wsparcia w programie Mój Prąd to jesteśmy na granicy wyczerpania budżetu programu.

 

Pamiętać należy poza tym, że z tegorocznej edycji mogą skorzystać również osoby, które zainstalowały fotowoltaikę w 2020 roku i nie zdążyły złożyć wniosków o dopłatę w poprzedniej edycji Mój Prąd 2.0 Ze wstępnych szacunków mówi się o ok. 15 tysięcy rodzin.