Dla domu

Domowe instalacje fotowoltaiczne

Firma Energia Słońca już od kilku lat dba o klientów indywidualnych, oferując im pomoc we wdrożeniu odnawialnych źródeł energii. Domowe instalacje fotowoltaiczne najczęściej pochłaniają od 3 do 10 kWp, choć moc paneli słoneczny dostosowywana jest indywidualnie. Powinna ona odpowiadać na potrzeby gospodarstwa domowego, a koszt włożony w zakup PV, zwrócić się w jak najkrótszym czasie.

Podczas dobierania mocy paneli fotowoltaicznych przed instalacją, najważniejsze jest roczne zużycie energii. Są jednak przypadki, w których trzeba wziąć pod uwagę także inne kwestie, jak np. powierzchnię domu, liczbę mieszkańców czy posiadane urządzenia domowe.

Klient może skorzystać z dofinansowania w ramach programu „Mój Prąd”. Wtedy fotowoltaika na dom będzie dużo tańsza. Jeżeli jesteś zainteresowany tą opcją, nasi specjaliści udzielą Ci szczegółowych odpowiedzi, a także pomogą w wypełnieniu potrzebnego wniosku. Wysokość dotacji na fotowoltaikę, uzależniona jest od nabywanych rozwiązań.

Dlaczego warto wdrożyć ten system?

Panele słoneczne do domu oferują wiele korzyści, spośród których najbardziej dostrzegalna jest oszczędność finansowa. Wynika ona z tego, że podczas użytkowania prądu, pobierana jest energia pochodząca z promieni słonecznych, aż do momentu jej wyczerpania. Dopiero wtedy wykorzystywany jest prąd od dostawcy.

Dodatkowo, mimo wysokich kosztów zakupu instalacji, w ciągu kilku lub kilkunastu lat, następuje całkowity zwrot inwestycji w system fotowoltaiczny. Klient zyskuje niezależność, dzięki domowej mikroelektrowni, a jeśli posiada nadwyżkę prądu, może ją sprzedać do sieci poprzez opcję net-bilingu. Jest to inaczej system handlu energią wyprodukowaną przez instalację fotowoltaiczną.

Trwałość PV

Wielu klientów zastanawia się czy fotowoltaika dla domu to dobry pomysł, ze względu na potencjalne problemy wynikające z ekspozycji paneli słonecznych w czasie niekorzystnych warunków pogodowych. Warto więc zaznaczyć, że obecnie wykorzystywane tworzywa są bardzo wytrzymałe na działanie gradu oraz śniegu, a ich żywotność wynosi ok. 25 lat. W razie pytań dotyczących fotowoltaiki i szczegółów naszej oferty, zapraszamy do kontaktu.

 

BESTSELLERY W NASZEJ OFERCIE

 

Dla domów z większym zużyciem energii np. zasilanych pompą ciepła zestawy o mocy pozwalającej na wykorzystanie dofinansowania Mój Prąd 5.0

 

od 22.04.2023 r. (z możliwością przedłużenia) lub do wyczerpania alokacji środków trwa kolejny nabór wniosków w ramach Programu Priorytetowego Mój Prąd 5.0

 

Podane ceny obowiązują w promieniu 50km od Łodzi

 

W ofercie posiadamy również panele m.in.

 

z 25-letnią gwarancją produktową tj. Q.PEAK DUO BLK M-G11 + A1 395W, Hyundai HiE-S440HG 440W, HYUNDAI-HiE-S485VI MONO 485W

 

z 12-letnią gwarancją produktową tj. Q.PEAK DUO M-G11 390W, Risen Energy RSM40-8-410M, RISEN ENERGY RSM130-8-440M, DMEGC DM450M6-72-HBW 450W, JINKO JKM470M-7RL3-V BF TIGER 470W, Risen Energy RSM110-8-540M 540W,

 

z 15-letnią gwarancją TRINA SOLAR TSM-425-DE09R, TONGWEI TW415MAP-108-H

 

BIFACJALNE szkło-szkło Corab Encor EC415M-10-108B N-TYPE , Risen Energy RSM144-7-445BMDG, JOLYWOOD JW-HD108N-415W N-TYPE

 

FULLBLACK Corab Encor EC405M-10-108FB-V FullBlack, Hyundai HiE-S430HG-430 430W FullBlack, TRINA Vertex S TSM-415 Full Black


ETAPY REALIZACJI

1. KONTAKT Z FIRMĄ

Wiesz już, że chcesz uzyskać niezależność energetyczną i oszczędzać pieniądze na rachunkach za prąd - skontaktuj się z nami! Nawet jeśli nie jesteś pewien tej decyzji, warto skonsultować ją z naszymi specjalistami!

WIZYTA NA MIEJSCU / WYWIAD TERENOWY

2. WIZYTA NA MIEJSCU / WYWIAD TERENOWY

Po wstępnej konsultacji telefonicznej ustalimy termin wizyty, w trakcie której będziemy mogli zapoznać się z warunkami jakie panują w Twoim gospodarstwie.

OFERTA + PROJEKT - Energia Słońca

3. OFERTA

Na następnym etapie stworzymy dla Ciebie indywidualną ofertę, dostosowaną do potrzeb Twojego domu.

USTALENIE TERMINU REALIZACJI- Energia Słońca

4. USTALENIE TERMINU REALIZACJI

Kiedy zaakceptujesz projekt i zdobędziesz dofinansowanie ustalimy dogodny dla Ciebie termin zakładania instalacji. 

INSTALACJA - Energia Słońca

5. INSTALACJA I ZGŁOSZENIE DO DOSTAWCY ENERGII

Na samym końcu odbywa się finalizacja projektu, czyli instalacja systemów. Jej długość zależy od wielkości projektu oraz warunków terenowych. 

ZŁOŻENIE WNIOSKU O DOFINANSOWANIE W PROGRAMIE MÓJ PRĄD

6. ZŁOŻENIE WNIOSKU O DOFINANSOWANIE W PROGRAMIE "MÓJ PRĄD"

W programie MÓJ PRĄD możesz otrzymać dofinansowanie na swoją przydomową elektrownię do 6-7 tyś zł dla instalacji fotowoltaicznej od 2kW do 10kW lub 23 tyś zł w połączeniu z magazynem energii. Udzielimy Ci szczegółowych informacji co do programu i pomożemy w wypełnieniu wniosku. 

OBSERWOWANIE WYNIKÓW - Energia Słońca

7. OBSERWOWANIE WYNIKÓW

Dzięki specjalnie zamontowanemu routerowi, możesz na bieżąco monitorować pracę instalacji, przeglądać i porównywać dane. Sprawdź, jak wygląda platforma do obserwacji!