Słowniczek

Ogniwo fotowoltaiczne

Ogniwo fotowoltaiczne to element paneli fotowoltaicznych zbudowany z półprzewodników (m.in. z krzemu monokrystalicznego, krzemu polikrystalicznego,krzemu amorficznego, CdTe, CIGS, itd.), który przetwarza promieniowanie słoneczne w energię elektryczną (prąd stały - DC)

Fotowoltaika

Fotowoltaika (PV) to technologia wytwarzania energii elektrycznej poprzez zamianę promieniowania słonecznego w prąd stały przy zastosowaniu półprzewodników, z których zbudowane są ogniwa fotowoltaiczne. Potocznie to produkcja energii elektrycznej ze słońca.

Panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne składają się z połączonych ze sobą ogniw słonecznych. Ogniwa wykonane są w technice półprzewodnikowej.

Podkonstrukcje

Instalacje fotowoltaiczne oferowane przez naszą firmę wyposażone są w najbardziej wytrzymałe elementy konstrukcyjne gwarantujące stabilność pracy przez cały czas pracy systemu.

Przetwornice (inwertery)

W skład kompletnej instalacji fotowoltaicznej oprócz paneli fotowoltaicznych, podkonstrukcji, okablowania, zabezpieczeń wchodzą przetwornice ( inwertery ) zamieniające napięcie stałe z paneli fotowoltaicznych na napięcie zmienne pracy sieci energetycznej.

Net metering

Net metering (inaczej opomiarowanie netto) jest sposobem rozliczania zuźytej i wyprodukowanej energii przez właściciela domu wyposażonego w mikro elektrownie słoneczną. Zgodnie z net meteringiem energia elektryczna wytworzona we własnej instalacji i dostarczona do lokalnej sieci dystrybucyjnej jest odejmowana od ilości energii zużytej w danym okresie rozliczeniowym. Dzięki temu, mimo tego że mikro instalacja nie jest w stanie zaspokoić potrzeb energetycznych domu o każdej porze dnia, przy odpowiednim dobraniu jej wielkości, rachunki z Zakładu Energetycznego mogą oscylować wokół 0 zł. 

Jesteśmy częścią grupy Quriers